Parantezin Temel İlkeleri

Tam olarak diş telleri nedir?

Parantez, dişlerin istenen pozisyonlara sürünerek girmesine neden olan bir basınç yöntemi üreten aletlerin karışımıdır.

Bunlar; kemer teller, braketler, elastik yanı sıra diğer yardımcı mal.

Diş hekimleri ve ortodontistler çıkarılabilir giyilebilir cihazlar, parantez ler ve invasalign dahil mine hizalamak için stratejiler çeşitli kullanın.

Invasalign genellikle diş maloklüzyon tedavisinde daha yeni bir kavramdır, en iyi bir durumda gerçekten karmaşık değildir her zaman sevdim. Kullanılan cihaz açıktır Bu nedenle çirkin parantezler önlenir.

Kim ler ayraçlara ihtiyaç eder?

Diş maloklüzyonları ile başvuran etkilenen bir kişi. Maloklüzyon aslında dişin anormal bir düzenlemesidir. Edward Angle ortodonti babası olarak üç takım halinde maloklüzions etiketli olarak baktı.

Yetişkinler ve ergenler hem diş telleri ile bitmiş tedavi yöntemi nden elde edebilirsiniz. Mevcut geçmişte ortodontik tedavi otuz yıl yaş hakkında insanlar tarafından bugün merak genişleyen olmuştur. Kozmetik diş hekimliği güzellik cerrahi prosedürleri ile aynı yükselişte.

Yetişkin tedavi planlarında sonuçlar tatmin edici olmak, ancak dikkat artan diş hareketliliği ve kök rezorpsiyon gibi istenmeyen sonuçları durdurmak için alınması gerekir, prosedür koymak.

Diş tellerinin avantajları.

Ortodontik diş hareketi sadece düzenli tıkanıklık Andrews 6 tuşları olarak özetlenen belirli hedefleri gerçekleştirmek zorundadır,

Estetik, tipik çalışma, büyük ağız hijyeni ve eğitimsiz kas kütlesi ve eklem ilişkileri koruma kolaylığı rahatlıkla hasta aracılığıyla takdir edilebilir.

Ve son olarak, görünmez ortodonti ile karşılaştırıldığında önemli diş maloklüzyonları koşullarında çok daha karmaşık diş hareketi excute olabilir.

Parantez eksileri.

Çaretamamlamak için talep çok uzun süre bir dezavantajı olmaya devam ediyor. Mantıklı parantez muhtemelen yardımcı olabilir ama bu diş hizalama arayan insanlar için bir sorun olmaya devam edebilir.

Braketler Özellikle metalik türleri estetik değildir. Seramik braketler olanak olarak kullanılabilirken, bunlar daha az etkilidir. Plastik braketler boyutsal olarak güvenli değildir.

İyi ağız hijyeni ortodontik ilaç boyunca zorunludur ve hala parantez daha zor fırçalama olun. Emaye hareketi perodontium hakkında kuvvetler uygulandığında ortaya çıkar, bozulmuş periodontal sağlık ve fitness çare sonucu içinde olumsuz sonuçlara sahiptir. Interdental fırçalar ve gargara yaygın kullanımı çok iyi bir ağız hijyeni tutmak yardımcı olur.

Bir çok hastanın çalışmak için hantal bulmak tedavi yöntemi sonrası hizmetli ihtiyacı da bir dezavantajı olduğunu.

Dikkat edin: Bahsedilen endişelerne bakılmaksızın, kür bir ortodontist tarafından tercihen doğru bir şekilde tamamlanırsa, çok iyi sonuçlar beklenmektedir ve gelişmiş benlik saygısı bireyler içinde gerçekleştirilebilir. Tedaviye yönelik müşteri işbirliği ve öz bağlılık, tedavinin gerçekleştirilmesini sağlamada da bir arada dır.

Paylaşarak bize destek olabilirsiniz !

Leave a Reply