Parantez Için Çıkarılan Emayeyi Bulma

Bazen parantez almak ortodontik tedavi içinde ilk adım değildir. Ortodonti Merkezinizdeki seans ınız boyunca, ortodontistiniz size diş teli ile hitap etmeden hemen önce özel dişlerin alınmasını tavsiye edecektir. Uzun ömürlü dişlerinizin çekilmesi korkutucu görünebilir; ancak, diş çekimi bazen kesinlikle üretken parantez tedavisi için gereklidir. Diş çekiminin diş teli işleminden önce önemli olduğu birçok durum vardır:

Emaye de kritik kalabalık olduğunda aşırı kalabalık, çıkarma dişlerin doğru hizalanması için yer açmak için gerekli olabilir. Bu genellikle çıkarma için en tipik nedeni ve büyük olasılıkla 2s veya 4s (üst olarak alt tan tam olarak aynı diş alarak) bir çaba gülümseme simetrik korumak için yapılacaktır.
Önde gelen dişleraşırı veya alt diş dışarı yapışmak durumunda Çıkıntı çok yeterli öncesinde uzatmak için eğilimindedir, diş çıkarma ağızda geriye doğru ön dişleri manevra ve dışarı yapışmasını dudaklar ve mine sona erdirmek için gerekli House gelişebilir.
Overbite / underbite eğer yüksek çene azaltmak çene önemli ölçüde geçmiş uzanır (overbite) ya da hatta azalma çene yüksek çene ötesine uzanır (underbite), belirtilen mine ayıklama ve kalan dişleri taşımak ve çene uyumsuzluk telafi etmek için parantez istihdam durumu doğru cerrahi prosedürleri kullanarak iyi bir farklıdır.

Ortodonti uzmanınız çıkarma işlemini gerçekleştirmez; normalde o kesinlikle size oldukça küçük acı ve güçlük de çıkarma gerçekleştirecek bir ağız cerrahı sevk edecektir. Bu ekstraksiyon sonra diyet zevk zorunda ve biraz ağrı yaşayabilirsiniz doğrudur, ama Toplam, süreç programlı ve basit. Ertesi gün ve bazen çıkarma olarak aynı gün yapmak için düzenli şeyler dönmek mümkün olacak. Bu çiğneme farkında olmak için hayati önem taşımaktadır ve boşluklar sırasında yakalanan herhangi bir gıda elde önlemek için diş temizlemek için düzenli zaman ötesinde seçin, ama diş çıkarma büyük bir sinirlilik neden olmamalıdır. Çıkarma işleminden kısa bir süre sonra, ortodontik Merkezinizde parantez ile işleminize başlamak için geri dönebilirsiniz. Diş telleri, genellikle 4 ay ile 1 yıl arasında, dişlerinizin yanında kalan boşlukları kapatacaktır. Çare içinde üst olarak, size emaye ayıklanmış olduğunu ilgili ağız bir bakış ile fark yönetmek değildir.

Bu ortodontik profesyonel ile birlikte tüm seçenekleri etrafında gitmek ve her hem sizin hem de tıp profesyonel gerçekten en rahat hissediyorum bir tedavi yaklaşımı seçmek için gereklidir.

Paylaşarak bize destek olabilirsiniz !

Leave a Reply