Çocuklarınız İçin Diş Tellerini Ne Zaman Dikkate Almalı

Ortodonti ve diş hekimliği nde son gelişmeler ile, küçük olanlar giderek artan sayıda yetişkin mine iyice geliştirmek yardımcı olabilir diş bakımı alıyorsanız. Bu tür bir tedavi hem proaktif hem de reaktiftir, tek bir sorunu onarmayı amaçlayan, böylece dişleri oğlunuzun veya kızınızın günlük yaşamının geri kalanında sağlıklı kalabilir. Diş sorunları ile başa çıkmak için en iyi zaman genç, ergenlik olacaktır.

Tam olarak aynı parantez için de geçerlidir. Çoğu çocuk diş telleri var gibi görünüyor, ve eğer oğlun ya da kızı da parantez arzular sürpriz başlıyor olabilir. Çocuklarınız için diş teli kullanmayı düşünmeniz gerekiyor mu?

Oğlun uzun mu yoksa kızın mı braces’e ihtiyaç duyar?

Bir genç parantez gerekebilir koşullar çok belirsiz görünebilir gerçekten gerçek olsa da, ortodontik tedavi dikkate açısından birkaç sert ve hızlı prosedürler vardır. Bazı ilkeler şunları içerir:

· Bebek minesinin düzensiz kaybı

· Değişen çene

· Ağız yanağından veya çatısında istemsiz ısırma

· Çiğneme ve/veya ısırma sorunu

· Şaşırtıcı orantılı bir bakış diş ve çene

· Ötüğü veya yanlış yere konmuş gibi görünen mine

Çocuğunuzda bu tür belirti veya belirtilerden herhangi birini fark ettiyseniz, diş telleri hakkında bir diş hekimi veya ortodontist olan başvurmak için zaman olabilir. Ayraçların avantajları birkaçdır ve aşağıdaki gibi pozitif leri içerir:

· Çene sırasında yararlı gelişim etkisi

· Gelişmiş kendine güven ve benlik resmi

· Geliştirilmiş konuşma

· Etkili bir şekilde yemek ve çiğneme gücü artırıldı

Yine, bu Katma faydaları parantez açısından geniş dizi pozitif arasında sadece küçük bir seçimdir. Bu devlet için yeterli, parantez çocuğunuzun yıllardır mutlu, sağlıklı ağız takdir yardımcı olabilir.

Yaklaşan Nedir?

Çocuğunuzun diş tellerinden zevk alabileceğini düşünüyorsanız, bundan sonra ne yaparsınız? En iyisi, mahallenizdeki ortodontist ile bir oturum durdurmak yerine koymaktır. Bu gibi danışma ziyaretleri çok daha iyi parantez nasıl çalıştığını ve çocuğunuzun kesin durumuna yardımcı olacak yaklaşımlar anlamanıza yardımcı olacaktır.

Ortodontistiniz sizi bir planla gezdirecek, böylece yöntemi tamamlamak için tam olarak hangi teknikleri almanız gerektiğini bileceksiniz. Ayrıca, olabildiğince eğitimli olabilmeniz için Şarj verilerini de alabilirsiniz.

Günlük Braces Programı

Peki, bir ortodontik ilaç programı nasıl görünür? Çocuğunuzun diş teli alması gerektiğine inanıyorsanız, tedavi programının nasıl görünebileceğine bakın:

Bir. Analiz İlk, diş hekiminiz veya ortodontist çocuğunuzun diş ve Genel ağız sağlığı bir analiz yapacaktır. Bu değerlendirme normalde x ışınları, ısırık gösterimleri ve fotoğraflar hemen hemen her şey belgelenmiş ve olarak görüntülenen emin olmak için içerecektir. Çocuğunuz muhtemelen bir alçı küf onun / onun mine alınan olabilir.

İki. Uygulama Her şeyin aslında değerlendirilmesi ve bir plan oluşturuldutakip, diş hekiminiz veya ortodontist çocuğunuzun diş parantez kullanacak. Ancak, çocuğunuzun kendi ihtiyaçlarına göre kişiselleştirilmiş bir tedavi alacağını emin olabilirsiniz, ancak, parantez çeşit muazzam bir miktar keşfedeceksiniz.

  1. Eliminasyon ve Tutma Tedavi tamamlandıktan sonra, ortodontist veya diş hekimi parantez alacak ve çocuğunuz için bir tutucu yapmak. Bu tutucu, mineyi pozisyonda tutmaya devam etmek için kullanılır.

Paylaşarak bize destek olabilirsiniz !

Leave a Reply